מערכות גילוי אש

מהן מערכות גילוי אש ומדוע הן חשובות?

מדי שנה פורצות שריפות בבתי עסק, בנייני מגורים או בתים פרטיים שגורמות לנזק רב לרכוש ובמקרים חמורים יותר גם לאדם. שריפה במבנה עשויה להגרם מהדבר הכי פעוט ותמים לכאורה כגון הדלקת  גפרור או מכוונה תחילה. כך או כך, מערכות גילוי אש מסוגלת להתריע על פרוץ האש עוד הרבה לפני שהיא מתרחשת ולכן הן כה חיוניות בכל מקום. בואו להכיר אותן טוב יותר ולהתקין אותן במחירי מבצע!

5 דברים שצריך לדעת על מערכות גילוי אש

  • פועלת גם כשאין חשמל- על אף מדובר במערכת אלקטרונית לזיהוי עשן בשלבים המוקדמים ביותר של השריפה, היא ממשיכה לבצע את עבודתה גם בעיתות של הפסקות חשמל באמצעות הסוללה שבתוכה. אין מה לחשוש, שכן יש בה גם מנגנונים שיתריעו לפני שהסוללות נגמרות.
  • התרעה גם עבור כבדי שמיעה- למערכת מנגנון התרעה ראשי של צופרים וציפצופים קוליים אך אין זה אומר שכבדי השמיעה אינם יכולים להשתמש בה גם. זאת משום שאל הקולות מתלווים גם אורות ויזואליים מהבהבים וזוהרים שניתן לראות גם ממרחק ומבלי לשמוע דבר.
  • התאמה של המערכת לצרכים האישיים וסוג החדר- עבור חדרים חמים במיוחד ניתן לקבוע רף מסוים של חום שידאג לכך שרק מעבר לטמפרטורה שכווננה מראש מערכת גילוי האש תתחיל לפעול. בזאת משתמשים בעיקר למטבחים גדולים של מסעדות, חניונים תת קרקעיים וכדומה.
  • חיבור למכבי האש- ליעילות מירבית וכיבוי מהיר של שרפות פוטנציאליות ניתן לחבר את מערכת גילוי האש למוקדים נבחרים ולדוגמא מכבי האש, כך יכולים לטפל בבעיה גם כאשר אין איש בבית וגם כשקשה ליצור קשר עם מוקדי החירום באופן ידני. כל מה שצריך לצורך העניין הוא קו טלפון יחיד בבית.
  • לחצן אזעקה- במידה ונדרשת התערבות ידנית מבלי שהגלאי צפצף או שהמנורה שלו הבהבה באופן אוטומטי, ניתן לשבור את הזכוכית שעוטפת את לחצן האזעקה, מה שמפעיל אותו וגורם לכל הפעולות שהיו מתרחשות לו היתה התרעה על שריפה באמצעות הגלאי (הפעלה הצופרים, חיוג למוקדים וכדומה).

אין עשן בלי אש? זה נכון. אך איך תדעו אם יש עשן כשאתם ישנים או לא בבית? הדרך הטובה ביותר להתגונן מפני שריפות (בנוסף למניעה) היא על ידי התקנה של מערכות גילוי אש. מחפשים מידע נוסף בנושא, יעוץ ומחירים? מלאו את הפרטים ותקבלו הכול עד אליכם במהירות, בחינם לגמרי וללא כל התחייבות לאיש!